-
-
-
-
tagasi tulemuste juurde
1/762
Lääne-Viru maakond, Rakvere vald, Vaeküla, Mõisavahe tee 4
Eesti, Lääne-Viru maakond

Küsi maaklerilt lisainfot

maakler

Lisainfo

Elekter, keldrikorrus, kõrged laed, terrass, eterniit, loomulik ventilatsioon, paigaldatud.

Kirjeldus

Müüa avar ning rohkete ruumidega Vaeküla mõisahoone.

Vaeküla mõis (saksa k Wayküll) on rajatud 1532. aastal. Alates 1830test aastatest kuni 1919. aasta võõrandamiseni 1919 oli mõis von Schubertite valduses; viimane omanik oli Friedrich von Schubert.
Pärast võõrandamist hakkas mõisas tegutsema kool, kelle hallata oli hoone aastani 2010.

Ühekorruseline varaklassitsistlik puidust peahoone ehitati arvatavasti 19. sajandi alguses. 1884-85 lisati hoonele arhitekt Friedrich Modi projekti järgi kahekorruseline historitsistlik kivist tiibhoone.
Hoone põhiosa moodustab kõrge soklikorrusega ühekordne puithoone.
Maja esiküljel paremal pool on suur kõrgel soklil puitveranda. Veranda on kaetud lameda katusega, seinu katavad suured liitaknad.

Kinnistul asuvad sööklamaja (endine mõisahoone) EHR koodiga 108035814; joogiveetorustik ja rajatis 220873073 Vaeküla küla vee- ja kanalisatsioonitorustikud; kinnistul asub maakelder, mis ei ole EHRis registris.

Kinnistu on koormatud ostueesõigusega Eesti Vabariigi kasuks tulenevalt looduskaitseseaduse § 16 lg 5 alusel.
Kinnistusraamatus on nähtav muinsuskaitseseadusest tulenev ostueesõiguse märge (tänaseks muutunud mitteaktuaalseks).
Kinnistu on koormatud isikliku kasutusõigusega AS Rakvere Vesi kasuks vee- ja kanalisatsioonitrassi majandamiseks.

Hoone on seisnud üle 10 aasta tühjana ja selle seisukord on halb. Keldris esineb niiskuskahjustust ja hallitust. Kelder on halvas seisukorras.
Köögi lage katnud plastikust laekate on alla kukkunud. Pööningu konstruktsioonid on saanud tulekahjus kannatada. Mõisa katus on vana eterniit, mis kohati vajunud ja esineb veekahjustusi. Ühes I korruse ruumis on vahelagi mädanenud ja sisse vajunud. Vesi ja kanalisatsioon hoones puuduvad – 2018 aastal on rajatud tsentraalne trass, kuid liitumine on tegemata, kuna hoone sisene torustik ning kogumiskaevud on amortiseerunud.

Hoone on täiel määral tunnistatud kultuurimälestiseks, alaliigitusega ehitismälestiseks, ehitustööde tegemisel tuleb juhinduda muinsuskaitseseadusest. Vaeküla mõisa park kaitseala (KLO1200324), sh park on ehitusmälestis (mälestise registri nr 15821).
Vaeküla mõisa peahoone ja kelder on ehitismälestised. Muinsuskaitselised piirangud tulenevalt teiste objektide kaitse- ja piiranguvöönditest.

Hoonetes olev vallasvara, prügi ja muud esemed jäävad sisse. Müüjal ei ole kohustust neid ära vedada ega utiliseerida.

Kinnistu sihtotstarve 50% elamumaa, 50% ärimaa.
Elekter 100Ax3f.

Kõigest 6 km kaugusel, Sõmerul, asuvad kool, lasteaed, perearstikeskus, kauplus….
Rakvere linn jääb ca 10km kaugusele.
Pealinn jääb umbes 100 km kaugusele.

Tegemist on Riigi Kinnisvara AS-le kuuluva varaga.
Mitme ostuhuvilise ilmnemisel viiakse läbi kirjalik enampakkumine.

——————————————————————————————————————————————————-

PANGA SOODUSTUSED Teeme koostööd kõikide suuremate pankadega! Meie kliendina teenindatakse Sind eelisjärjekorras ning kodulaenu lepingutasule kehtivad soodustused.

VAHENDAMINE Pindi Kinnisvara on pakkunud esindusteenust kinnisvaraturul alates 1995. aastast. Suurima Eesti kinnisvarabüroona oleme esindatud 18 linnas.

OSTUESINDUS Otsid endale kinnisvara? Muudame Sinu otsinguprotsessi sujuvaks ning meeldivaks kogemuseks. Meil on suur kliendibaas ja südikad maaklerid.

HINDAMINE Meie 30 kutselise hindaja eksperthinnanguid aktsepteerivad kõik finantsasutused! Hindame nii elukondlikku kui ärikinnisvara.

HALDAMINE Pakume kinnisvara haldamisel täislahendust: raamatupidamist, tehnosüsteemide hooldust, heakorratöid kinnistul ja hoones, ehituse- ja renoveerimistööde korraldamist, energia-, vee ja kommunikatsiooniteenuste vahendamist ja eripuhastusteenuseid.

JURIIDILINE NÕUSTAMINE Pindi Kinnisvara tütarettevõtte Realia Õigusbüroo spetsialistid on Sulle abiks kõigis kinnisvara puudutavates juriidilistes küsimustes.

Täpsemalt loe ja võta ühendust: https://www.pindi.ee/ või konsulteeri oma maakleriga.

Küsi maaklerilt lisainfot

maakler