-
-
-
-
tagasi tulemuste juurde
1/699
Lääne-Viru maakond, Rakvere vald, Vaeküla, Mõisavahe tee 4
Eesti, Lääne-Viru maakond

Küsi maaklerilt lisainfot

maakler

Lisainfo

Pööning, keldrikorrus, kõrged laed, wc ja vannituba eraldi, loomulik ventilatsioon, paigaldatud.

Kirjeldus

Müüa avar ning rohkete ruumidega Vaeküla mõisahoone/sööklamaja.

Vaeküla mõis (saksa k Wayküll) on rajatud 1532. aastal. Alates 1830. aastatest kuni 1919. aasta võõrandamiseni oli mõis von Schubertite valduses. Mõisa viimane omanik oli Friedrich von Schubert.
Pärast võõrandamist hakkas mõisas tegutsema kool, kelle hallata oli hoone aastani 2010.
Osa hoonest on 1- korruseline puitkonstruktsiooniga ja hilisemalt on juurde ehitatud kahekordne kivist hooneosa. Vesi tuli Mõisavahe tee 3 kinnistu pumbamajast. Peale mõisa tühjaks jäämist ei ole trass olnud kasutuses ja arvatavasti on see amortiseerunud. 2018 aastal rajas Rakvere Vesi joogiveetorustiku mis läbib kinnistut, kuid mõisa ei lähe trassi. Hoone vajab kapitaalremonti. Kõik tehnovõrgud amortiseerunud. Pööningul on olnud tulekahju ja osa talasid on saanud tules kannatada. Hoones on mitmetes ruumides ja keldris niiskuskahjustused, mille tulemusel on mitmes ruumis lagi osaliselt sisse vajunud.
Esimene korrus oli kasutuses enamasti klassiruumidena, teist korrust kasutati magamisruumidena. Keldrikorrust kasutati sööklana.

Ühekorruseline varaklassitsistlik puidust peahoone ehitati arvatavasti 19. sajandi alguses. 1884-85 lisati hoonele arhitekt Friedrich Modi projekti järgi kahekorruseline historitsistlik kivist tiibhoone.
Hoone põhiosa moodustab kõrge soklikorrusega ühekordne puithoone.
Maja esiküljel paremal pool on suur kõrgel soklil puitveranda. Veranda on kaetud lameda katusega, seinu katavad suured liitaknad.

Hoone on täiel määral tunnistatud kultuurimälestiseks, alaliigitusega ehitismälestiseks.
Kinnistu sihtotstarve 50% elamumaa, 50% ärimaa.
Elekter 3x100A.
Kõigest 6 km kaugusel, Sõmerul, asuvad kool, lasteaed, perearstikeskus, kauplus.
Rakvere linn jääb ca 10 km kaugusele.
Tallinn jääb umbes 100 km kaugusele.

Tegemist on Riigi Kinnisvara AS-le kuuluva varaga.
Müügihinnale lisandub vormistamise kulu.
Müüja müüb objekti seisus nagu ta on, ning ei vastuta võimalike puuduste eest.

——————————————————————————————————————————————————-

KÕIK, MIDA SA VAJAD ON PINDI KINNISVARA. OLEME SINU JAOKS OLEMAS KÕIKJAL ÜLE EESTI.

PANGA SOODUSTUSED Pindi Kinnisvara teeb koostööd kõikide suuremate pankadega! Meie kliendina teenindatakse Sind eelisjärjekorras ning kodulaenu lepingutasule kehtivad erinevad soodustused. Kiire ja soodne lahendus!

VAHENDAMINE Pindi Kinnisvara on pakkunud esindusteenust kinnisvaraturul alates 1995. aastast. Suurima kinnisvarabüroona Eestis oleme esindatud 18 linnas. Kogemus, kvaliteet ja personaalsus on selgelt meie alustalad.

OSTUESINDUS Otsid endale kinnisvara? Meil on suur kliendibaas ja südikad maaklerid. Muudame Sinu otsinguprotsessi sujuvaks ning meeldivaks kogemuseks.

HINDAMINE Kinnisvara hindamisega tegeleb meil iga päev üle 30 kutselise hindaja üle Eesti. Meie ridades on nii elukondlikku vara hindajad kui ka kogenud äripindade hindajad. Meie eksperthinnanguid aktsepteerivad kõik finantsasutused!

HALDAMINE Kinnisvara haldamine tasub usaldada professionaalidele. Pindi Kinnisvarahaldus pakub täislahendust. Meie haldusmeeskonna pädevuses on lisaks kinnisvara haldamisele ka: raamatupidamine, sh üüriarvestus; tehnosüsteemide hooldus; heakorratööd kinnistul ja hoones, ehituse- ja renoveerimistööde korraldamine; energia-, vee ja kommunikatsiooniteenuste vahendamine ja eripuhastusteenused.

JURIIDILINE NÕUSTAMINE Targalt toimimiseks ei pea Sa olema jurist ja seadustes iseseisvalt orienteeruma. Pindi Kinnisvara tütarettevõtte Realia Õigusbüroo spetsialistid on Sulle kõigis kinnisvara puudutavates juriidilistes küsimustes lahkesti abiks.

Täpsemalt loe ja võta ühendust: http://www.pindi.ee või konsulteeri oma maakleriga.

Küsi maaklerilt lisainfot

maakler