-
-
-
-
tagasi tulemuste juurde
1/762
Harju maakond, Tallinn, Vanalinn, Lai tn 36c // Pikk tn 51
Eesti, Harju maakond

Küsi maaklerilt lisainfot

projektijuht, kutseline maakler KKM 176665, Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja liige KMR 33583

Lisainfo

Mööbel, kinnine hoov, garderoob, uus elektrijuhtmestik, toad eraldi, köögimööbel, internet, kivi, boiler, pesumasin, vann, loomulik ventilatsioon.

Kirjeldus

Restaureeritud ja remonditud korter vanalinna restaureeritud majas, kus korterile omaette sissepääs vaiksest ja õdusast sisehoovist!

Hoonekompleksist:
Pikk 51/Lai 36c ajalooline hoonekompleks (arhitektuurimälestis) pärineb 15. sajandist.
Hooned on restaureeritud, õdus kinnine siseõu on heakorrastatud!
Peahoones on kokku 14 korterit, korruselisus on 4 korrust +katusekorrus.
Korterisse pääseb ligi nii Laia tn. värava kaudu kui ka Pikalt tänavalt!
Kinnistul asub kolm hoonet: peahoone fassaadiga Pikal tänaval, sellega liituv hoovihoone(tiibhoone) kinnistu paremal küljel ning väiksem hoovihoone õue vasakus servas. Peahoone kolmekorruseline, tagasihoidliku kujundusega klassitsistliku fassaadiga, kelpkatusega, keldri ja katusekorrusega. Fassaadil säilinud hiliskeskaegne kolmeastmelise palendiprofiiliga ja profileeritud talumivööga peaukse raidportaal, eksponeeritud vanema akna raidpiida fragmente. Hoonetes on säilinud hulganisti keskaegseid arhitektuurseid detaile ja konstruktsioone.
Peahoone kaheruumiline plaanilahendus on säilinud, olemas mantelkorsten koos hüpokausti ruumiga keldris ja eeskoja põrandal säilinud fragment kalorifeeriplaadist. Säilinud on akende raidraami konstruktsioonid, maalitud talalagi, keldri raidportaal (restaureeritud 1997). Raiddetaile leidub ka õuehoonetes. Klassitsismi perioodi ümberehitusest on säilinud stukk-dekoori, puituksi, peatrepp käsipuuga; lisaks mõned 19.-20.sajandi interjööri puitdetailid.

Ajalugu:
15.sajandist pärineva hoonestusega kitsas kinnistu, esmakordselt mainitud 1414.aastal. Peahoone 15-16. sajandist, kõrvalasunud väravahoonega kokkuehitatud kaupmehe elamu 18. ja 19.sajandi vahetusel ümberehitatud klassitsismi vaimus. Kinnistul säilinud hoovihooned on tõenäoliselt samast ehitusajast peahoonega.
Fotode galeriis 1941a hetkejäädvustus hoovialast (Günther Reindorfi ofort)!

Korterist:
Möbleeritud korter on väga heas seisukorras, kulum praktiliselt puudub!
Eraldi sisehoovist sissepääsuga korter asub tiibhoones, kus on kokku 4 korterit!
Korteri koosseisu kuuluvad avatud köögiga elutuba, magamistuba, garderoob, esik, WC-vannituba ja korrektsed keldriruumid(2). Olemas kamina/ahju paigaldamise koht.

Muinsuskaitse hoolsa järelvalve all korteris teostatud tööd :
Vahetud torustik ja elektrijuhtmestik, uued aknad.
Restaureeeritud välisuks, puhastatud ja restaureeritud laetalad. Kunagine seintel olnud kultuurkiht eemaldatud, seinad puhastatud ning kaetud valdavalt heleda nn. sileda kindakrohviga, aktsendina on välja toodud puhastatud paekivi konstruktsiooni osad ja võlvid.
Uued põrandakatted: tubades on õlitatud laudis, esikus ja pesemisruumis kahhelplaat, mille all elektriline põrandaküte.
Korteri all olevad korralikult remonditud keldriruumid on kuivad ja esteetilised.

Kommunaalkulud:
KÜ arved vahemikus 40-57/kuu+ elektrikulu sõltuvalt paketist ja aastajast vahemikus 39- 200€.

Trassid:
Sisehoovi kanalisatsioonivõrk on rekonstrueeritud ja loodud uus ühendus Laialt tänavalt. Uued veeühendused nii Pikalt tänavalt kui Laialt tänavalt. Elamukompleksile on Eesti Energia poolt väljaehitatud uus uus elektriühendus.

Korteril on olemas kasutusluba!

Autoga on võimalik parkida maja lähedal (T2 parkimisala tsoonis) linnaelaniku loaga.

——————————————————————————————————————————————————-

PANGA SOODUSTUSED Teeme koostööd kõikide suuremate pankadega! Meie kliendina teenindatakse Sind eelisjärjekorras ning kodulaenu lepingutasule kehtivad soodustused.

VAHENDAMINE Pindi Kinnisvara on pakkunud esindusteenust kinnisvaraturul alates 1995. aastast. Suurima Eesti kinnisvarabüroona oleme esindatud 18 linnas.

OSTUESINDUS Otsid endale kinnisvara? Muudame Sinu otsinguprotsessi sujuvaks ning meeldivaks kogemuseks. Meil on suur kliendibaas ja südikad maaklerid.

HINDAMINE Meie 30 kutselise hindaja eksperthinnanguid aktsepteerivad kõik finantsasutused! Hindame nii elukondlikku kui ärikinnisvara.

HALDAMINE Pakume kinnisvara haldamisel täislahendust: raamatupidamist, tehnosüsteemide hooldust, heakorratöid kinnistul ja hoones, ehituse- ja renoveerimistööde korraldamist, energia-, vee ja kommunikatsiooniteenuste vahendamist ja eripuhastusteenuseid.

JURIIDILINE NÕUSTAMINE Pindi Kinnisvara tütarettevõtte Realia Õigusbüroo spetsialistid on Sulle abiks kõigis kinnisvara puudutavates juriidilistes küsimustes.

Täpsemalt loe ja võta ühendust: https://www.pindi.ee/ või konsulteeri oma maakleriga.

Küsi maaklerilt lisainfot

projektijuht, kutseline maakler KKM 176665, Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja liige KMR 33583