„Majanduslikult keerulistel aegadel on igati mõistetav, et ühistud püüavad kulusid kärpida. See on loogiline ja isegi turgu tervendav, et ka näiteks korrashoiuteenuste puhul võetakse kontrollhankeid või hinnatakse üle tööde mahud,“ ütles Pindi Kinnisvarahalduse tegevjuht Ronald Tõnisson.
„Näiteks muru niitmise või trepikodade koristamise graafikute paika panemised on paljuski esteetika küsimus ning ühistul ei ole tõesti pakilist vajadust lasta trepikoda iga päev puhtaks pühkida, kui raha napib. Kuid on üks kulugrupp, mille kärpimine on täiesti lubamatu – selleks on tuletõrjesüsteemide hooldus koos andurite, suitsuluukide, akude ja kõige muu olulise kontrollimisega,“ rääkis Tõnisson.
„Tulega ei mängita. Sopased jalad saab lapiga puhtaks tõmmata, aga kui ühistu soovib tuleohutussüsteemide seadusega ette nähtud intervalle salaja pikendada, siis see pole mäng enam ainult sellega, kas kahju korral kindlustus korvab või mitte – see on mäng inimeste eludega,“ lausus Tõnisson.
„Kui aga on kahtlus, millised hooldustööd on seadusega kohustuslikud ja millised mitte, soovitan ühistujuhtidel konsulteerida oma halduriga või tellida spetsialistilt hoolduskavade ülevaatus. Teadlik juhtimine aitab vältida ohtlikke eksimusi,“ lisas ta.
„Haldur selgitab“ on Pindi Kinnisvarahaldusse igakuine teavitusformaat, kus selgitatakse lihtsalt ja lühidalt, millega majaelanikud ja korteriühistud tulenevalt hooajast, seadusemuudatustest ja muudest olulistest sündmusest arvestama peaksid.