-
-
-
-
tagasi tulemuste juurde
1/724
Lääne maakond, Lääne-Nigula vald, Vidruka küla, Mõisa tee 5
Eesti, Lääne maakond

Küsi maaklerilt lisainfot

kutseline maakler KKM 131699, Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja liige KMR 05814

Lisainfo

Sileplekk, paigaldatud.

Kirjeldus

UUS, VEELGI SOODSAM HIND! See ruumikas koolikompleks kaunis maakohas annab võimaluse fantaasial lennata ja panna alus oma unistuste ärile.

Vidruka koolikompleks koosneb neljast omavahel ühendatud blokist:
kauni välisarhitektuuriga maakivist õppehoonest, mis on üsna heas seisus (rekonstrueeritud 2011.aastal), kahekorruselisest õppehoonest, toidublokist ning õpilaskodust. Võimla seisukord on hea, toidublokk vajab remonti. Õpilaskodu on amortiseerunud. Hooned on seisnud tühjana alates 30.06.2014, aga talveperioodil on kooliosa siiski süstemaatiliselt köetud. Kogu koolikompleksi suletud netopind on kokku 2633,3 m².

Peahoone (768,6 m²) esimesel korrusel on aula, võimla, raamatukogu, direktori kabinet, pesuruumid, WC-d, soojasõlm. Teisel korrusel on klassiruumid ja õpetajate tuba. 2011. aastal paigaldati hoonele uus keskküttesüsteem, uued aknad, turvauksed, katus ja vihmaveetorustik. Säilinud on ka vanad ahjud, mida enam ei kasutata. Hoonel on kaks varuväljapääsu.

Läbi pika koridori pääseb teise õppehoonesse. Sealt edasi madalasse toidublokki, kus on söögisaal, köök, nõudepesuruum, kokandusklass ja juurviljaruum.

Õpilaskodu on 1988. aastal ehitatud toidublokiga ühenduses olev 3-korruseline ehitis, kus olid õpilaste majutamiseks toad, WC-d ja puhkeruumid. Hoone on amortiseerunud.

ABIHOONED
Kinnistul paikneb veel renoveerimist vajav abihoone nr 1 – saun-pesumaja (526,85 m²), ehitusaasta 1960, kus on esimesel korrusel saun, pesupesemisruum, katlaruum ja tööruumid. Teisel korrusel on 3 ahiküttega elamispinda. Küttekollete seisukord on müüjale teadmata. Elamispinnad vajavad kapitaalremonti.
Abihoone nr 2 on töökoda-ladu – renoveerimist vajav hoone (417,01 m²), kus oli endine puiduklass ja 3 garaaži (1 neist on kanaliga).
Abihoone nr 3 on katlamaja (140,5 m²), mis kütab hetkel ainult koolimaja. Teised küttetrassid on amortiseerunud ja ei ole enam hoonetega ühenduses.
Kinnistul paikneb veel rajatisena suusamägi, mille all on kaks laoboksi ning mille kohta ehitisregistris andmed puuduvad.

KOMMUNIKATSIOONID
Imatra Elekter AS andmetel on kinnistu võrguühendus 3x100A. On seatud elektritrassi servituut Imatra Elekter AS kasuks.
Vett saadakse naaberkinnistul asuvast puurkaevust, on seatud veevõtu- ja veejuhtimisservituut.
Hoonest väljuvad kanalisatsioonitrassid ja naaberkinnistul asuv reovee puhastusjaam on amortiseerunud. Uue kanalisatsioonilahendusena tuleb paigaldada biopuhasti, kuna kinnistu asub nõrgalt kaitstud põhjaveega alal.
Kinnistut läbivat teed kasutatakse avaliku teena, kuid müüjale teadaolevalt ei ole teed avaliku teena registrisse kantud ega ka lepinguid selles osas sõlmitud.

KINNISTU
Ühiskondlike ehitiste maa 100%.
Kinnistu suurus 4,48 ha, millest 3,48 ha on looduslik rohumaa ja 0,22 ha metsamaa.

AJALUGU
Kui 1905. aastal põletati Läänemaal mõisahäärbereid ja rüüstati viinakeldreid, siis Palivere jäi õnneks puutumata.
Palivere mõisa viinavabriku hoone on Läänemaal omaette vaatamisväärsus, mille ümberehitamisega aastal 1925 muudeti hoone koolimajaks. Hilisemad juurdeehitused on jätnud omapärased kivist välisseinad nähtavaks. Endises Palivere mõisa viinaköögis tegutsenud Vidruka kool lõpetas tegevuse 2013. aastal.

ASUKOHT
Koolikompleks paikneb Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla maanteelt 1,2 km kaugusel. Naaberkinnistul asub Palivere mõis.
Kaugus Palivere alevikust 2,5 km, Taebla alevikust 9 km, Haapsalust 21 km ja Tallinna piirist 68 km.

Täiendav info: Vara müüjaks on Riigi Kinnisvara AS.
Lisainformatsioon: Kaie Roos

——————————————————————————————————————————————————-

PANGA SOODUSTUSED Teeme koostööd kõikide suuremate pankadega! Meie kliendina teenindatakse Sind eelisjärjekorras ning kodulaenu lepingutasule kehtivad soodustused.

VAHENDAMINE Pindi Kinnisvara on pakkunud esindusteenust kinnisvaraturul alates 1995. aastast. Suurima Eesti kinnisvarabüroona oleme esindatud 18 linnas.

OSTUESINDUS Otsid endale kinnisvara? Muudame Sinu otsinguprotsessi sujuvaks ning meeldivaks kogemuseks. Meil on suur kliendibaas ja südikad maaklerid.

HINDAMINE Meie 30 kutselise hindaja eksperthinnanguid aktsepteerivad kõik finantsasutused! Hindame nii elukondlikku kui ärikinnisvara.

HALDAMINE Pakume kinnisvara haldamisel täislahendust: raamatupidamist, tehnosüsteemide hooldust, heakorratöid kinnistul ja hoones, ehituse- ja renoveerimistööde korraldamist, energia-, vee ja kommunikatsiooniteenuste vahendamist ja eripuhastusteenuseid.

JURIIDILINE NÕUSTAMINE Pindi Kinnisvara tütarettevõtte Realia Õigusbüroo spetsialistid on Sulle abiks kõigis kinnisvara puudutavates juriidilistes küsimustes.

Täpsemalt loe ja võta ühendust: https://www.pindi.ee/ või konsulteeri oma maakleriga.

Küsi maaklerilt lisainfot

kutseline maakler KKM 131699, Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja liige KMR 05814