Viimati muudetud:
04.03.2016
13 100 - 16 900 €

ASUKOHT
Kinnistud asuvad Läänemaal Noarootsi vallas, kaunis mereäärses Riguldi külas. Haapsalu 30 km, Tallinn 100 km, Pärnu 130 km. Noarootsi avalik rand ca 2 km, Dirhami sadam ca 6 km, Roosta puhkeküla ca 2 km.
Noarootsi vald on hinnatud puhkepaik inimesele, kes hindab looduslähedust, privaatsust ja merd. Samas on läheduses kõik vajalik. Riguldist 17 km kaugusel Pürksi külas olemas kauplus, postkontor, kool, kultuurimaja, arstipunkt, raamatukogu, jne.
Loe Läänemaa kohta www.avasta.laanemaa.ee ja Noarootsi kohta http://www.noavv.ee

HALJASTUS
Kogu krunt on suures osas kaetud tiheda ja kujundamata kõrghaljastusega, valdavalt kadakad, luues väga privaatse ümbruse. Müra- ja saastustase kinnistu lähiümbruses on väga madal.

HOONESTUSREEGLID
Lubatud hoonete arv – 3 (1 eluhoone ja 2 kõrvalhoonet). Eelistatud on tasakaalukas ja harmooniline puitarhitektuur. Võimalik on kasutada puit-, laast-, roo-, kivi- või kiviimitatsioonkatused kaldega 30 kuni 45 kraadi. Soovituslik ehitusmaterjal on puit (palk- või puitmaja), mis arvestades konkreetset keskkonda ja ümbrust on traditsiooniline ja keskkonnasõbralik materjal. Välisviimistluses tuleb eelistada võimalikult palju naturaalseid ja looduslikke materjale (puit, kivi, metall, roog). Lubatud korruselisus eluhoonetel on 1,5 (põhikorrus pluss katusekorrus). Aiapiirded on soovitav valmistada puidust.
Olemas kõik vajalikud dokumendid, sh. kehtiv detailplaneering ja seatud on kõik vajalikud servituudid ( tähtajatud ja tasuta).
JUURDEPÄÄS kinnistule on väga heas seisukorras asfaltkattega Riguldi-Dirhami maanteelt.

KOMMUNIKATSIOONID
Veevarustus on kavandatud iga kinnistu jaoks eraldi puurkaevuga, mille tellib ja finantseerib iga kinnistu omanik iseseisvalt.
Kinnistute kanaliseerimine on ettenähtud lahendada lokaalse kogumismahuti paigaldamisega igale krundile eraldi.
Elektriliitumine puudub. Läheduses asub Haapsalu Fortum Elekter AS poolt paigaldatud EKO alajaam-trafo. Võrguettevõtjaga liitumiseks on kinnistu omanikel vaja taotleda elektrivarustuse tehnilised tingimused ja sõlmida vastav leping. Liitumine ca 1000 kr amper.

LISAVÄÄRTUSED
Kinnistu asub merest ca 300 m kaugusel. Mere piiril vana muul ( lauter ), mille renoveerimisel saaks rajada paadisadama. Juurdepääs sellele tagatud ka naaberkruntide omanikel. Vahetus läheduses asub talu, kus pakutakse ratsutamisvõimalusi (http://www.mars.ee ). Rajamisel on Dirhami sadama kalanduskeskus ( http://www.ap3.ee/Default.aspx?PublicationId=68abff31-e000-47cb-a866-a4aadb8237b8  )

See on koht inimesele, kes hindab privaatsust ja puutumatu loodust ning tahab puhata looduslähedases keskkonnas, eemal linnakärast ja töömuredest.

On saada kaks kinnistut:

Okka kinnistu nr. 3 52001:001:0686 8134 m2 13 100 eur
Okka kinnistu nr. 4 52001:001:0687 5000 m2 16 900 eur